Vjesnik Općine Sikirevci, broj 4, prosinac 2020.

Iza nas je teška i neobična godina u kojoj je mnogo toga bilo drugačije. Zbog pandemije koronavirusa, koja je zahvatila i našu općinu, morali smo u hodu mijenjati planove i dovijati se kako nešto izvesti a da pritom ne ugrozimo zdravlje i sigurnost ljudi. Proljetos smo preživjeli i opće zatvaranje i zaustavljanje gotovo svih aktivnosti, rad škole na daljinu, među prvima smo iskusili izolaciju i obolijevanje od koronavirusa…

Korona je otežala i gospodarsku aktivnost, donijela promjene u društvenom i kulturnom životu, ali pokazala i našu snalažljivost te donijela neke nove modele rada, poput elektronskog naručivanja i dostave poljoprivrednih proizvoda na kućna vrata. Nakon 2020. i iskustva s koronakrizom više ništa neće biti isto. No, kao i svaka kriza i ova jednom mora završiti i zato nastojimo stvoriti uvjete za život i gospodarsku aktivnost kad pandemija prođe.

Skip to content