Javni poziv za iskaz interesa – uključivanje korisnika u novi projekt Zaželi

Općina Sikirevci prijavljuje projekt na Poziv iz Programa  „Zaželi- prevencija institucionalizacije“ Ref.br.: SF.3.4.11.01. Potrebno je definirati potrebe  stanovnika  naše Općine, na način da utvrdimo koliko ima zainteresiranih korisnika, te koliko korisnika ispunjava uvjete za uključivanje u navedeni Projekt.

Uvjetima natječaja koji su raspisani na stranici https://esf.hr/esfplus/natjecaji/socijalno-ukljucivanje/zazeli-prevencija-institucionalizacije/ propisani su uvjeti koje moraju zadovoljavati budući korisnici.

Propisano je da se u projekt mogu kao korisnici uključiti dvije kategorije osoba:
1. osobe starije od 65 godina
2. odrasle osobe s invaliditetom.

Uvjeti koje svaka od kategorija mora zadovoljiti:
1. Osobe starije od 65 godina:

• ako žive u samačkom ili dvočlanom kućanstvu čiji mjesečni prihodi:

– za samačka kućanstva ne prelaze iznos prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta (TRENUTNO: 626,92 eura)

– za dvočlana kućanstva ne prelaze iznos od 150% prosječne starosne mirovine za 40 i više godina mirovinskog staža u mjesecu koji prethodi uključivanju u aktivnost projekta ili u mjesecu prije ukoliko HZMO još nije izdao podatke za mjesec koji prethodi uključivanju u aktivnosti projekta (TRENUTNO: 940,38 eura)

• koji istovremeno nisu korisnici iste ili slične usluge financirane iz drugih javnih izvora – usluga pomoći u kući, boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj
  1. Odrasle osobe s invaliditetom:
  • koje imaju utvrđen treći ili četvrti stupanj težine invaliditeta – oštećenja funkcionalnih sposobnosti prema propisima o vještačenju i metodologijama vještačenja
  • čiji roditelj ili drugi član obitelji nema priznato pravo na status roditelja njegovatelja ili status
    njegovatelja za potrebu skrbi o njoj

Ukoliko zadovoljavate ove uvjete i želite primati uslugu potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama i osobama s invaliditetom financirane iz Programa  „Zaželi- prevencija institucionalizacije“ Ref.br.: SF.3.4.11.01.  molimo Vas da se javite osobnim dolaskom  u Općinu Sikirevci, na e-mail: opcina.sikirevci@gmail.com ili na broj telefona: 035 481 215.

Potrebno je popuniti Obrazac za iskaz interesa koji se nalazi u nastavku i isti dostaviti u Općinu Sikirevci.

Rok za iskaz interesa: 05. 09. 2023. godine.

OBRAZAC-iskaz-interesa