Obavijest i zamolba-Stradavanje djece od dehidracije u vozilima

Poštovani, obzirom da je tijekom proteklih godina na području RH evidentirano nekoliko slučajeva ostavljanja mlt. djece samih u osobnim automobilima koja su tom prilikom stradala od dehidracije, ovim putem skrećemo pozornost roditeljima i svima koji se brinu o djeci da postoje rizici i opasnosti izlaganja djece suncu i velikim temperaturama tijekom nadolazećeg ljetnog razdoblja, te da čak i kraći boravak djece u ugrijanom vozilu može prouzročiti tragične posljedice. Također, u mjesecima ljetnog razdoblja postoje i druge opasnosti i rizici, primjerice opasnost od utapanja i drugih stradavanja u vodi, te je potrebno da djeca stalno budu pod nadzorom roditelja kako bi se spriječile neželjene posljedice. U privitku maila dostavljamo vam informativne letke „Ne ostavljajte djecu samu u vozilima“ izrađene u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo „dr. Andrija Štampar“ Zagreb, te vas zamoljavamo da ako ste u mogućnosti, navedenu obavijest objavite na vašim službenim internet stranicama kako bi se što veći broj mještana vaše općine upoznao sa navedenom obavijesti, a letke postavite na oglasnim mjestima naselja.

S poštovanjem, kontakt policajac Tomislav Sudić

Ne ostavljajte djecu u autu!

Skip to content