Stradavanje djece od dehidracije u vozilima UPOZORENJE

Poštovani, obzirom da je i tijekom ove 2022. godine na području RH evidentirano nekoliko slučajeva ostavljanja mlađe djece samih u osobnim automobilima, kao i činjenice da su se stradavanja djece od dehidracije u automobilima događala i tijekom proteklih godina, ovim putem skrećemo pozornost roditeljima i svima koji se brinu o djeci da postoje rizici i opasnosti izlaganja djece suncu i velikim temperaturama, te da čak i kraći boravak djece u ugrijanom vozilu može prouzročiti tragične posljedice.

Također, u mjesecima ljetnog razdoblja postoje i druge opasnosti i rizici, primjerice opasnost od utapanja i drugih stradavanja u vodi, te je potrebno da djeca stalno budu pod nadzorom roditelja kako bi se spriječile tragične posljedice.

 

Ne ostavljajte djecu u autu!

Skip to content